01 ثور 1397, 14:56 کابل
  • در صورت خروج آمریکا از برجام، به گونه‌ای آماده‌ایم که طرف حیرت زده خواهد شد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، جمهوری اسلامی از نظر فنی کاملا آماده است ، به گونه‌ای که طرف حیرت زده خواهد شد و این مبالغه نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی اکبر صالحی امروز شنبه در حاشیه هم اندیشی مدیران ارشد دولت ، در خصوص آمادگی ایران درصورت خروج آمریکا از برجام تاکید کرد: هر وقت جمهوری اسلامی ایران تصمیم بگیرد آمادگی وجود دارد و امیدواریم طرف مقابل سر عقل بیاید.

وی درباره همکاری با "ایتر ITER" نیز گفت: همکاری با ایتر ادامه دارد، ولی آن هم جزو بداخلاقی‌هایی است که مشاهده می‌کنیم.

ایتر (ITER) مخفف رآکتور آزمایشی گرماهسته‌ای بین‌المللی است، پروژه‌ای که با عضویت 34 کشور (در کنار اتحادیه اروپا) از 31 سال پیش کار خود را شروع کرده و قرار است اولین رآکتور گرماهسته‌ای جهان را در جنوب فرانسه ایجاد کند.

صالحی درخصوص بیمارستان هسته‌ای نیز خاطر نشان کرد: بیمارستان هسته‌ای به خوبی پیش می رود و کار‌های طراحی عمدتا انجام شده است و امیدواریم سال جاری ، کار‌ها روی زمین هم انجام شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره زلزله اخیر در بوشهر نیز گفت: نیروگاه اتمی بوشهر درزمین لرزه پنج و 9 دهم ریشتری ، پنجشنبه 30 حمل هیچگونه آسیبی ندیده و این نیروگاه برای خیلی بیش از این مقدار زلزله طراحی شده است.

تگ

کامنت