01 ثور 1397, 16:30 کابل
  • دیدار «دی‌ میستورا» با «جابری انصاری» در تهران

«استفان دی‌ میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه ظهر امروز (شنبه) در تهران با «حسین جابری انصاری»، دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور سیاسی درباره آخرین تحولات سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «جابری انصاری» پس از این دیدار در جمع خبرنگاران تاکید کرد راه حل بحران سوریه، پذیرش اراده مردم این کشور است.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی خاطرنشان کرد، کار ویژه طرف های خارجی که به دنبال حل سیاسی بحران سوریه هستند، تسهیل تصمیم گیری سوری ها در مورد آینده کشورشان است.­

«جابری انصاری» تصریح کرد تلاش های مشارکت کنندگان در روند آستانه، سوچی و ژنو هنگامی می تواند موفق باشد که مسیر تصمیم گیری مردم سوریه برای آینده این کشور را باز و زمینه آن را فراهم کند.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران افزود : یکی از اهداف مشترک همه ما در تلاش ها و ابتکار عمل های صورت گرفته باید حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه باشد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار منطقه همواره به دنبال حل بحران های خارومیانه از جمله بحران سوریه از طریق گفت وگو  و سیاسی بوده است.

 

 

تگ

کامنت