09 ثور 1397, 08:03 کابل
  •  ظریف: روند آستانه تنها حرکتی است که می تواند به صلح پایدار در سوریه منجر شود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، شنبه شب در نشست خبری مشترک با وزرای امور خارجه روسیه و ترکیه در مسکو تصریح کرد روند آستانه هم اکنون تنها حرکتی است که می تواند با همکاری سازمان ملل متحد و دیگران به یک صلح عادلانه و پایدار در سوریه منجر شود.

به گزارش ایرنا، «محمد جواد ظریف» با تاکید بر اینکه جامعه بین الملل باید از  روند آستانه و رسیدن به راه حل سیاسی براساس تصمیمات اجلاس سوچی حمایت کند خاطرنشان کرد، بحران سوریه تنها از طریق سیاسی حل خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران گفت: سه کشور ضامن روند آستانه در سطح سران و وزرای خارجه، همواره حمایت خود را از اصول مشترکی همچون حفظ حاکمیت، تمامیت ارضی، استقلال سیاسی، وحدت ملی سوریه و حل و فصل سریع بحران این کشور از طریق سیاسی اعلام کرده اند.

ظریف همچنین از جامعه بین الملل خواست هرچه سریعتر به کمک مردم سوریه برای بازسازی این کشور بشتابد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز در این نشست خبری تصریح کرد روسیه، ایران و ترکیه بر غیرقابل پذیرش بودن تلاش ها برای تجزیه سوریه تأکید دارند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه نیز با تاکید بر اینکه روند آستانه تنها ابتکار بین المللی موفق در جهان برای حل و فصل بحران سوریه است خاطرنشان کرد ایران، روسیه و ترکیه فعالانه در چارچوب روند آستانه همکاری می کنند.

محمد جواد ظریف، صبح روزشنبه به منظور شرکت در نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در خصوص سوریه  وارد مسکو شد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار منطقه همواره به دنبال حل بحران های خارومیانه از جمله بحران سوریه از طریق سیاسی بوده است.

 

 

تگ

کامنت