• روحانی: کشورهای اسلامی باید به ظلم و جنایات رژیم صهیونیستی ،پاسخی محکم بدهند

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت ، کشورهای اسلامی باید در اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول، به جنایات صهیونیست ها ضد مردم مظلوم فلسطین ، پاسخی محکم بدهند.

اجلاس کارشناسان سازمان همکاری‌های اسلامی امروز پنجشنبه در استانبول کار خود را شروع کرد؛ روز جمعه نیز ابتدا اجلاس وزرای امور خارجه و سپس نشست سران کشورهای عضو برگزار خواهد شد. 

«حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران روز پنجشنبه در تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر  ، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به دولت و ملت قطر، گفت: جمهوری اسلامی ایران، محاصره دولت و ملت قطر را اقدامی نادرست و ناعادلانه دانسته و از توسعه مناسبات و همکاری‌ها با قطر به عنوان کشوری دوست و همسایه‌ استقبال می‌کند.

 رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه دولت و ملت ایران در شرایط گوناگون در کنار دولت و ملت قطر بوده و خواهد بود، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در راستای توسعه همه‌جانبه روابط دو کشور استقبال کرد.

روحانی با اشاره به اقدام دولت آمریکا در خروج یکجانبه از برجام، آن را به مصلحت آمریکا و دیگر کشورهای طرف مذاکره با ایران ندانست و گفت: خوشحالیم که اکثر کشورهای جهان این اقدام آمریکایی‌ها را نپذیرفته و آن را محکوم کردند.

 «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» نیز در این گفتگوی تلفنی، حلول ماه مبارک رمضان را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و با اشاره به روابط دوستانه دو کشور در بخش‌های مختلف و تقدیر از مواضع سازنده ایران در رابطه با بحران قطر، خواستار توسعه همه جانبه مناسبات تهران-دوحه شد.

امیر قطر با محکوم کردن اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس گفت: اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول فرصت مناسبی برای رایزنی و گفتگو درباره مسائل و مشکلات منطقه‌ای است.

وی با اشاره به تنش‌آفرینی اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران کشوری قدرتمند در منطقه است و معتقدیم اختلافات و مسائل بین‌المللی باید تنها از طریق گفتگو حل و فصل شود.دبیر: ایراندوست

تگ

27 ثور 1397, 18:04 کابل
کامنت