02 جوزا 1397, 08:36 کابل
  •  خوشرو : آمریکا به صهیونیست ها و سعودی ها در حمله به غیرنظامیان مصونیت داده است

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز سه شنبه با بیان اینکه رژیم های صهیونیستی و سعودی در حمله به غیرنظامیان از حمایت های آمریکا به عنوان عضو شورای امنیت برخوردار هستند تصریح کرد واشنگتن برای این دو رژیم مصونیت فراهم کرده است.

به گزارش رادیو دری، «غلامعلی خوشرو» در نشست عمومی شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع حمایت از غیرنظامیان در مناقشات مسلحانه، با محکوم کردن حملات به غیرنظامیان و نیروهای امدادرسان در کشورهای مختلف از جمله فلسطین و یمن خاطرنشان کرد دور جدید کشتار شهروندان فلسطینی در باریکه غزه به ویژه کودکان و زنان، ادامه همان شیوه جنایتکارانه ای است که رژیم صهیونیستی در هفت دهه گذشته علیه فلسطینیان بکار گرفته است.

نماینده دائم  ایران در سازمان ملل به تجاوز رژیم سعودی به یمن و کشتار هزاران غیرنظامی به ویژه کودکان و زنان نیز اشاره کرد و گفت: عربستان در این حملات علاوه بر کشتار مردم بی گناه، زیرساخت های یمن همچون بیمارستان ها، مدارس و مراکز تولید مواد غذایی را عامدانه هدف قرار می دهد.

خوشرو افزود عربستان با محاصره کامل یمن، مانع دسترسی بشردوستانه به مردم شده و وضعیت در یمن را به فاجعه بار ترین شرایط انسانی دهه های اخیر تبدیل کرده است.

نماینده دائم  ایران در سازمان ملل با بیان اینکه این تجاوزات و جنایت ها در مقابل چشمان سازمان ملل و شورای امنیت اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد رژیم های صهیونیستی و سعودی از حمایت کامل نظامی، آموزشی و لجستیکی آمریکا برخوردار هستند.

خوشرو همچنین با استناد به گزارش دبیرکل سازمان ملل گفت: در سال 2017 حداقل 26 هزار غیرنظامی در درگیری های افغانستان، عراق، سومالی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو و یمن کشته شده اند که این تاسف بار است.

نماینده دائم  ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه این تجاوزات و جنایت ها در مقابل چشمان سازمان ملل و شورای امنیت اتفاق می افتد  از جامعه بین الملل خواست به مناقشات موجود در جهان پایان دهد.

تگ

کامنت