01 سرطان 1397, 13:02 کابل
  • عراقچی: چشم انداز روشنی برای ادامه مذاکرات با اروپا برای حفظ برجام وجود ندارد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق گفت: چشم انداز روشنی برای ادامه مذاکرات با اروپا برای حفظ برجام وجود ندارد.

«سیدعباس عراقچی» در حاشیه دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی ایران و اروپا در بروکسل و در گفت و گو با «یورونیوز» euronews که امروز جمعه منتشر شد، افزود: ایران اجرای کامل برجام از سوی همه طرف ها را خواستار است و اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می خواهند این توافق را حفظ کنند باید فداکاری بیشتری انجام دهند و خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه اروپایی ها باید راهی را برای حفظ برجام و دور زدن تحریم های آمریکا پیدا کنند، افزود: حضور و ماندگاری شرکت های اروپایی در ایران، فروش نفت خام و سهولت واریز پول به حساب جمهوری اسلامی برای تهران دارای اهمیت است.

عراقچی خاطرنشان کرد: ایران حاضر است برای یافتن راه حل و بسته های اروپا برای حفظ برجام به اروپا کمک کند.

پس از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در خروج از برجام (هشتم می 2018) و درخواست کشورهای اروپایی برای حفظ این توافق؛ ایران فرصت محدودی به اروپایی‌ها داده است تا تضمین عملی دهند که منافع برجامی ایران هنگام بازگشت تحریم‌های آمریکا تامین شود. 

تگ

کامنت