17 اسد 1397, 14:48 کابل

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه جهان تمایل ندارد تحریم های ضدایرانی آمریکا را اعمال کند گفت: امروز کشورهای مختلف تلاش می کنند،در برابر این تحریم ها بایستند.

«محمدجواد ظریف» امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه آمریکا غیر قابل اعتماد است افزود: «همان قدر که ادعای دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران جایی برای توجه ندارد، همان قدر نیز ادعاهای آنها مبنی بر فشار به ایران قابل اعتنا نیست.»

ظریف تاکید کرد: آمریکایی‌ها هیچگاه برای مذاکره با ایران صداقت نداشتند و پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران یک حرکت تبلیغاتی بود.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: یکی از دلایلی که نشان می دهد ترامپ با مردم ایران دشمنی دارد این است که رئیس جمهوری آمریکا اولین تحریمی که علیه ایران بازگرداند، تحریم هواپیماها بود.

ظریف همچنین در خصوص مذاکره ایران با اروپایی ها درباره برجام و کارهایی که اروپا تاکنون انجام داده است اظهار کرد: اروپایی ها نباید فقط اراده سیاسی نشان دهند و آنها باید برای تداوم برجام هزینه کنند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در فرمانی برخی تحریم های غیرقانونی این کشور علیه ایران را در بخش خودروسازی و طلا بازگرداند.

 

تگ

کامنت