07 سنبله 1397, 19:47 کابل
  •  روحانی: آمریکا به هیچ تعهدی پایبند نیست

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه تهران گفت: آمریکا به عنوان دولتی که تحریم‌ها را بر خلاف همه مقررات بین‌المللی به ایران تحمیل کرده است، به هیچ تعهدی پایبند نیست.

«حسن روحانی» روز چهارشنبه در دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، با بیان اینکه هدف آمریکایی‌ها بالاتر از فشار اقتصادی است و می‌خواهند یک بار دیگر به ایران برگردند و بر کشور مسلط شوند، خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند مجدداً استقلال ایران را زیر پا بگذارند و بر مردم ایران آقایی کنند اما ملت ایران هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرد و این را با ایستادگی و مقاومت خود به جهان نشان خواهد داد.

روحانی تاکید کرد: مردم ایران پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدایت ایشان  نخواهند گذاشت که توطئه‌های دشمنان تحقق پیدا کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های دولت، خودکفایی در تولید گندم و شکر، افزایش ۹۰ درصدی تولید گاز در پارس جنوبی، افزایش تولید نفت از مخازن مشترک، نوسازی ناوگان حمل و نقل، افزایش دو برابری صادرات غیرنفتی و اتکای بیشتر به صادرات غیرنفتی را از جمله دستاوردهای دولت ایران طی پنج سال گذشته عنوان کرد.

 

تگ

کامنت