17 سنبله 1397, 11:13 کابل
  • سرتیپ حاتمی: آمریکا نظام بین الملل را به هرج و مرج کشانده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران تاکید کرد: آمریکا نظام بین الملل را به هرج و مرج کشانده است و برای دستیابی به اهداف خود از هر ابزاری از جمله گروه های تروریستی استفاده می کند.

به گزارش ایرنا؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» روز شنبه در دیدار «ژانگ یوشیا»Zhang Youxia  معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین در پکن گفت: نقض مقررات بین المللی، راه اندازی جنگ تجاری، بی توجهی به معادلات از جمله خروج از برجام و معاهده پاریس از اقدام هایی است که آمریکا بر خلاف نظم و امنیت عمومی انجام داده است.

سرتیپ حاتمی با اشاره به وضعیت پیچیده جهان به ویژه در منطقه غرب آسیا افزود: گروه های تروریستی موفق شده بودند حدود 90 ‏درصد خاک سوریه را به اشغال در آورند ولی ملت، دولت و نیروهای مسلح سوریه و دوستان آنها شامل ایران، روسیه و حزب الله لبنان‏ وارد عمل شدند و بخش گسترده ای از خاک سوریه را آزاد کردند.

وزیر دفاع ایران تصریح کرد: کمک چین در صحنه بین المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود و امروز تروریست ها در آستانه شکست نهایی قرار دارند.

سرتیپ حاتمی و «ژانگ یوشیا» همچنین درباره همکاری منطقه ای ایران و چین برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت تبادل نظر و بر ضرورت تلاش نیروهای مسلح دو کشور برای اجرایی کردن همکاری راهبردی ایران و چین در بخش دفاعی تاکید کردند.

وزیر دفاع ایران که به پکن سفر کرده است، روز جمعه نیز با وزیر دفاع چین دیدار و گفت و گو کرد.

تگ

کامنت