19 سنبله 1397, 10:37 کابل
  • صالحی: با دستور رهبر معظم انقلاب سالن پیشرفته سانتریفیوژهای مدرن راه‌اندازی شد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از راه اندازی یک سالن بسیار پیشرفته ساخت سانتریفیوژهای مدرن به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه العالم؛ «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، سالن ساخت سانتریفیوژهای مدرن که بسیار پیشرفته و مجهز است، با موفقیت راه اندازی شد.

«حضرت آیت الله خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارم ژوئن 2018 مسوولان سازمان انرژی اتمی ایران را موظف کردند به سرعت آمادگی های لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو در چارچوب برجام فراهم کنند.

صالحی همچنین با اشاره به بازسازی راکتور تهران گفت: راکتور تهران کاملاً بازسازی شده و سازمان انرژی اتمی ایران با یک کشور اروپایی درباره استحکام این راکتور، قرارداد منعقد کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه تهران متناسب با هر شرایطی، تصمیم های لازم را اتخاذ می کند ابراز امیدواری کرد: با همکاری طرف های باقیمانده در برجام، ایران از این توافق خارج نشود زیرا خروج ایران از برجام، باعث ضرر همه می شود.

«دونالد ترامپ» در حالی که 8 مه 2018، خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها علیه تهران را اعلام کرد، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و اتحادیه اروپا به عنوان طرف های برجام تصریح کردند از این توافق بین المللی حمایت می کنند.

تگ

کامنت