20 سنبله 1397, 17:35 کابل
  • ­جابری انصاری: ایران هم نگران ادلب است

دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران در امور ویژه سیاسی درباره بروز فاجعه انسانی در ادلب ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، «صادق حسین جابری انصاری» دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران در امور ویژه سیاسی که برای شرکت در مذاکرات سوریه در ژنو بسر می برد، با اشاره به ابراز نگرانی سازمان ملل متحد درباره اوضاع ادلب گفت: ایران هم نگران است وهمکاری خواهد کرد تا اتفاقی نیفتد.
ادلب، شمال غرب سوریه؛ آخرین مکانی است که تروریست‌ها و معارضان مسلح سوری که حاضر نشدند سلاح برزمین بگذارند، در این منطقه جمع شدند.
مذاکرات و رایزنی های نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه روز سه شنبه در مقر سازمان ملل در ژنو آغاز شد.
جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران در امور ویژه سیاسی با شرکت در نشست های دو و چندجانبه با «الکساندر لاورنتیف» و «سدات اونال» مذاکره کنندگان ارشد روسیه و ترکیه در روند صلح سوریه (آستانه) و «استفان دیمیستورا»نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، درباره راه‌های تسهیل آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه رایزنی خواهد کرد.
بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

تگ

کامنت