21 سنبله 1397, 14:18 کابل
  • روحانی: آمریکا در بدترین شرایط جهانی قرار گرفته است

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به جز چند کشور و رژیم معدود معلوم‌الحال در منطقه، هیچ‌کس در کنار آمریکا قرار ندارد، گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط جهانی قرار گرفته است.

«حسن روحانی» روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت افزود: امروز متحدان آمریکا در کنار این کشور قرار ندارند و حتی متحدان سنتی آمریکا نیز از این کشور فاصله گرفته و به این فاصله گرفتن افتخار می‌کنند.

روحانی تصریح کرد: حتی سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، سازمان بین المللی انرژی اتمی و دیوان بین المللی کیفری با سیاست‌های آمریکا موافق نیستند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به اینکه شرایط داخلی امروز آمریکا با سال‌های گذشته آن تفاوت بسیاری دارد و امروز یکی از دوران بسیار بد در تاریخ آمریکا است، خاطرنشان کرد: امروز کمتر محقق، روشنفکر و صاحب‌نظری در آمریکا وجود دارد که با مسئولان کاخ سفید موافق باشد و حتی برخی از آنها به صراحت مسئولان کاخ سفید را اَبله می‌نامند و این در تاریخ آمریکا کمتر اتفاق افتاده است.

روحانی با بیان اینکه ایران امروز در یک جنگ روشن در برابر متجاوزان تاریخ قرار دارد، تاکید کرد: ملت ایران قطعاً پیروز این نبرد خواهد بود.

 

تگ

کامنت