21 سنبله 1397, 14:40 کابل
  •  سرتیپ حاتمی: همکاری‌های دفاعی ایران و پاکستان در جهت امنیت منطقه گسترش می‌یابد

وزیر دفاع ایران در گفت و گوی تلفنی با وزیر دفاع پاکستان با اشاره به ظرفیت‌های دو کشور در حوزه‌های اقتصادی، تجاری و دفاعی، تاکید کرد: به کارگیری این ظرفیت‌ها در جهت تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد.

امیرسرتیپ «امیر حاتمی» روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با «پرویز خان ختک» ‎ وزیر دفاع جدید پاکستان، ضمن تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی این کشور، ابراز امیدواری کرد: با شروع کار دولت جدید پاکستان و تحت اراده سیاسی رهبران دو کشور، نواقص و کمبودهای گذشته در روابط دو جانبه جبران شود.

امیر سرتیپ حاتمی با تاکید بر نقش مثبت پاکستان به عنوان یک کشور مهم در جهان اسلام  و در راستای منافع امت اسلامی، تصریح کرد: بحران‌های موجود در منطقه و کشورهای اسلامی به ویژه یمن راه‌حل نظامی ندارد، بلکه باید از طریق مذاکره و روش‌های سیاسی به این بحران خاتمه داد.

وزیر دفاع پاکستان نیز در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر توسعه روابط دو کشور برای تقویت صلح و امنیت در منطقه، ابراز امیدواری کرد: همکاری های ایران و پاکستان در زمینه های مختلف گسترش یابد.

انتخابات پارلمانی پاکستان 3 اسد برگزار شد و حزب تحریک انصاف به رهبری «عمران خان» 115 کرسی نمایندگی مجلس ملی این کشور را از آن خود کرد و ‏برنده این انتخابات شد.

 

تگ

کامنت