30 سنبله 1397, 14:06 کابل
  • امیرعبداللهیان: روابط تهران - بغداد راهبردی است

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل گفت: روابط تهران و بغداد راهبردی است و این روابط در تمامی سطوح با قوت تداوم خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «حسین امیرعبداللهیان» روز جمعه با اشاره به توطئه های آمریکا برای تخریب روابط ایران و عراق تاکید کرد: اعمال فشارهای کاخ سفید به مقامات سیاسی و پارلمانی عراق نمی تواند روابط مستحکم تهران و بغداد را تخریب کند.

امیرعبداللهیان به گفت وگوی تلفنی «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با «محمد الحلبوسی» رئیس مجلس عراق در 25 سنبله اشاره کرد و افزود: اظهارات صریح و روشن رئیس مجلس عراق در این گفت وگوی تلفنی، نشان دهنده سیاست اصولی و شناخته شده ی عراق در قبال جمهوری اسلامی ایران است.

«محمد الحلبوسی» در گفت گوی تلفنی با «علی لاریجانی» ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت: نمایندگان مجلس عراق مخالف هرگونه اعمال فشار و تحریم اقتصادی ضد جمهوری اسلامی ایران هستند و این تحریم ها را ناعادلانه می دانند.

«محمد الحلبوسی»  سی و هفت ساله که جوانترین رئیس مجلس در منطقه غرب آسیا است، 24 سنبله 1397  با رای اکثریت نمایندگان، رئیس چهارمین دوره مجلس عراق شد.

 

تگ

کامنت