•  تسلیت سالگرد شهادت امام «زین العابدین (ع)»

فردا (شنبه) 12 محرم 1440 ، سالگرد شهادت امام «زین العابدین» ملقب به «سجاد» فرزند امام حسین (ع) و از نوادگان پاک رسول خدا (ص) است.

امام زین العابدین (ع)، در سال 38 هجری‌قمری در شهر مدینه به دنیا آمد؛ ایشان در دورانی می‌زیست که بر خاندان پیامبر اسلام (ص) بسیار سخت می‌گذشت.

امام سجاد (ع) که در واقعه کربلا در بستر بیماری بود، پس از نهضت عظیم امام حسین (ع)، مسئولیت سنگین انتشار پیام این نهضت و تداوم راه پدر بزرگوارش را به عهده گرفت و در جهت نشان دادن ماهیت و اهمیت این قیام، تلاش بسیار کرد.

امام چهارم شیعیان در بنای تمدن و فرهنگ اسلامی و گسترش تعالیم ناب قرآن کوشش کرد و با روشن‌بینی خاص خود، اقدام به تربیت دانشمندان مسلمان کرد تا از این طریق، قرآن و سنت پیامبر اسلام (ص) محفوظ بماند.

ایشان با جمع‌آوری انسان‌های شایسته، آن‌ها را تحت تعالیم دینی خود قرار داد تا آنجا که به روایت تاریخ، شاگردان برجسته آن حضرت بالغ بر 170 نفر ذکر شده‌ است.

یکی دیگر از میراث ارزشمند امام سجاد (ع) برای مسلمانان، کتابی تحت عنوان «صحیفه سجادیه» است؛ این کتاب اگرچه در قالب دعا و نیایش است، ولی شامل بسیاری از حقایق علوم و معارف اسلامی و عرفانی، قوانین و احکام شرعی، مسائل حساس سیاسی، اجتماعی، تربیتی و اخلاقی است.

رادیو دری صدای جمهوری اسلامی ایران مرکز خراسان رضوی سالگرد شهادت امام سجاد (ع) را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوید.

 

تگ

30 سنبله 1397, 22:27 کابل
کامنت