31 سنبله 1397, 11:12 کابل
  •  حمله تروریستی به رژه نیرو‌های مسلح ایران در اهواز

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در آخرین خبر از حمله تروریستی صبح امروز(شنبه) در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز از شهادت 15 نفر و زخمی شدن بیش از 60 نفر دیگر خبر داد.

به گزارش سخنگوی ارشد نیروهای مسلح  ایرنا، گفت: صبح امروز در حین اجرای رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز افرادی با لباس مبدل سپاه و بسیج از پشت جایگاه مسوولان به سمت مسوولان و مردم حاضر در محل تیراندازی کردند.

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح  افزود: متاسفانه دراین اقدام خرابکارانه و ضد امنیتی تعدادی از مردم بی گناه از جمله تعدادی زن و کودک بیگناه شهید یا زخمی شدند. 

وی گفت: با وجود تیراندازی به سمت جایگاه مسوولان، به دلیل واکنش سریع نیروهای امنیتی، هیچ یک از مسوولان حاضر در جایگاه از جمله آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، آسیب ندیدند. 

 ادامه داد: تاکنون شهادت 15 نفر شهید و بیش از 60 نفر نیز زخمی شده اند که به بیمارستانهای اهواز منتقل شده اند.

سردار ابوالفضل شکارچی افزود: اوضاع اکنون تحت کنترل نیروهای نظامی امنیتی و انتظامی است و آرامش بر منطقه حاکم شده است.

وی گفت: این اقدامات خرابکارانه کور ذره ای در عزم و اراده و روحیه مقاومت مردم تاثیری نخواهد داشت بلکه همه آحاد مردم و مسوولان را در مقابله با توطئه های دشمنان متحد و مصمم تر خواهد کرد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح همچنین از منهدم شدن تیم تروریستی عامل این اقدام خرابکارانه خبر داد و گفت: با هوشیاری نیروهای امنیتی اطلاعاتی نظامی و انتظامی حاضر در محل عوامل این اقدام خرابکارانه دستگیر، زخمی یا کشته شدند.

وی گفت: طبق گزارشهای اولیه عوامل این حادثه چهار نفر بودند که هر4 تروریست  کشته شدند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای نظامی کردند؛ وابسته به جریان «الاحوازیه» هستند.

سردار «رمضان شریف» در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه جریان «الاحوازیه» از عربستان سعودی تغذیه می‌کند، اظهار کرد: اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.

 

کامنت