01 میزان 1397, 09:02 کابل
  •  اعلام عزای عمومی در استان خوزستان ایران

«غلامرضا شریعتی» استاندار و آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان (جنوب غرب ایران) شنبه شب در بیانیه ای مشترک ضمن محکومیت حمله تروریستی اهواز، روز دوشنبه را در این استان عزای عمومی اعلام کردند.

استاندار خوزستان و آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در این بیانیه همچنین با بیان اینکه حمله تروریستی اهواز بار دیگر چهره پلید دشمنان کوردل نظام و ملت شریف ایران را نمایان کرد تصریح کردند دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و عوامل مزدور آن‌ها باید بدانند  با حرکات تروریستی و ضدمردمی، نمی‌توانند در بین مردم ایران انشقاق ایجاد کنند.

گروه تروریستی تکفیری «الاحوازیه» که مورد حمایت لندن و ریاض است و سال گذشته نیز به کاروان بازدید از مناطق راهیان نور حمله کرد، روز شنبه از پارکی در حاشیه برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کرد که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و 60 نفر زخمی شدند.

تاکنون بسیاری از کشورها از جمله روسیه، بریتانیا، عمان، یمن، جمهوری آذربایجان، پاکستان، افغانستان، سوریه، ترکیه و عراق، حمله تروریستی اهواز را محکوم و با دولت و ملت ایران و خانواده شهدای این حمله تروریستی ابراز همدردی کرده اند.

 

 

تگ

کامنت