07 میزان 1397, 16:46 کابل
  •  ظریف: سیاست آمریکا در قبال ایران نتیجه عکس می دهد

وزیر امورخارجه ایران گفت: وسواس رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران در سراسر منطقه پیامدهای منفی خواهد داشت.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با پایگاه خبری آمریکایی "المانیتور" که روز شنبه منتشر شد، با اشاره به اقدام های ضدایرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: سیاست دولت کنونی آمریکا در منطقه که به شدت بر وسواس آنها در ارتباط با ایران متمرکز است، همانطور که در کشورهای لبنان، سوریه وعراق نتیجه عکس داد، باز هم نتیجه عکس خواهد داد.
ظریف همچنین با اشاره به پیشنهاد آمریکایی ها برای مذاکره با ایران افزود: خروج آمریکا از برجام، باعث تضعیف هر گونه احتمال دست یابی به یک قرارداد جدید می شود، زیرا هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که آن قرارداد اجرایی شود.
وزیر امور خارجه ایران با ابراز خرسندی از تلاش های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام نیز ابراز اطمینان کرد: ساز و کار مالی جدید پیشنهاد شده از سوی اتحادیه اروپا می تواند تا حدودی به ایران برای مقابله با تحریم های آمریکا کمک کند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، 18 ثور با تکرار اتهام های بی اساس ضد ایران، خروج واشنگتن از برجام و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.
اتحادیه اروپا اخیراً ساز و کار مالی جدیدی برای جلوگیری از اثرات تحریم‌های آمریکا بر شرکت‌هایی که مایل به ادامه روابط تجاری با ایران هستند، ارائه کرده است.

 

تگ

کامنت