16 عقرب 1397, 12:50 کابل
  • برگزاری مراسم عزاداری رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) در سراسر ایران اسلامی

مراسم عزاداری سالروز رحلت حضرت محمد (ص)، پیامبر گرامی اسلام و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) امام دوم شیعیان جهان در شهرهای مختلف ایران با حضور گسترده عزاداران برگزار شد.

امروز(چهارشنبه) 28 صفر سال 1440 هجری‌ قمری برابر با 7 نوامبر 2018 سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) امام دوم شیعیان جهان است.
ایران اسلامی امروز سراسر سیاه‌پوش است و مردم مومن و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوگ سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) عزاداری کردند.
حرم‌ مطهر حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان جهان در مشهد(شمال شرق ایران) و حضرت معصومه (س) در قم(جنوب تهران)، در سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) مملو از عزاداران بود. 
پیامبر گرامی اسلام (ص) تا قبل از رحلتشان در سال 11 هجری قمری با عطوفت، احکام و مبانی شریعت نبوی را به شیوه‌های پسندیده و در عین حال، متین و محکم بیان و در ترویج و نشر معارف حقه دین و هدایت آن به بهترین نحو ممکن تلاش کردند.
حضرت امام حسن مجتبی (ع) نیز که حدود 30 سال با پدر بزرگوارشان حضرت علی بن ابی طالب (ع) امام اول شیعیان جهان، ملازمت داشتند، در 28 صفر سال پنجاه هجری قمری در سن 47 سالگی به دستور معاویه و به دست همسرش مسموم شدند و به شهادت رسیدند.

تگ

کامنت