21 عقرب 1397, 18:59 کابل
  •  لاریجانی: اروپا در قبال اقدام های آمریکا مستقل عمل کند

رییس مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه رفتار «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا وضعیت مبهمی در صحنه بین الملل ایجاد کرده است گفت: اروپا در قبال اقدام های آمریکا مستقل عمل کند.

به گزارش ایرنا؛«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ایران روز دوشنبه در دیدار «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه پیشین آلمان و هیات همراه در تهران افزود: اگر اروپا بتواند نقش مستقلی در قبال اقدام های آمریکا ایفا کند، به نفع کشورهای اروپایی است.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه ایران آماده همکاری با اروپا است، اظهار کرد: بعد از برجام پیشرفت هایی در همکاری های اقتصادی ایران و اروپا ایجاد شد که این روند باید ادامه یابد.

« زیگمار گابریل» نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه اروپا با تمامی سیاست های آمریکا موافق نیست گفت: در اروپا به همان اندازه که قطعیت برای حفظ برجام و اجرای تعهدات در قبال ایران وجود دارد، در موضوع مقابله با آمریکا اختلاف نظر وجود دارد.

گابریل با بیان اینکه آلمان می داند ایران درخصوص برجام نمی تواند بی نهایت صبوری انجام دهد اظهار کرد: در آلمان شرکت های کوچک و متوسط زیادی وجود دارد که به آمریکا وابسته نیستند و به همکاری با ایران علاقه مند هستند.

وزیر امور خارجه پیشین آلمان همچنین با اشاره به بحران یمن گفت: آل سعود تنها از کاخ سفید پیام دریافت می کند و آلمان با پادشاه سعودی مشکلاتی دارد.

گابریل از ایران درخواست کرد: نقش موثری در حل بحران یمن ایفا کند.

 

کامنت