26 عقرب 1397, 08:53 کابل
  • خوشرو در دیدار گوترش: جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز جمعه در دیدار خداحافظی خود با «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان تاکید کرد جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه و فراقانونی آمریکا ایستادگی کند.

به گزارش ایرنا، «غلامعلی خوشرو» در این دیدار با تشریح خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تهدید کشورهای عضو در همکاری با ایران، گفت: در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است یک عضو دائم شورای امنیت بقیه اعضای سازمان ملل را به دلیل پایبندی به قطعنامه‌های شورا مجازات کند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل از گوترش خواست نسبت به قانونگریزی و اعمال تحریم  ضد ایران موضع گیری کند.

«خوشرو» همچنین حملات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن را  فاجعه عمیق انسانی خواند و خواستار پایان دادن به این جنگ خانمانسوز و آغاز مصالحه سیاسی بین طرف های در گیر در یمن شد.

گوترش نیز در این دیدار بر لزوم چند جانبه گرایی در برابر چالش های جهانی تاکید و اظهار امیدواری کرد جنگ در یمن بزودی خاتمه یابد تا از این فاجعه انسانی هر چه زودتر جلوگیری شود.

در پایان این دیدار نماینده دائم ایران در سازمان ملل،  تابلو فرش تصویر گوترش را که با هنرنمایی هنرمندان ایرانی بافته شده بود به وی تقدیم کرد تا در نمایشگاه ثابت سازمان ملل متحد مورد بازدید همگان قرار گیرد.

گوترش پس از دریافت این تابلو فرش به عمق و گستره فرهنگ ایران اشاره کرد و شعر، نقاشی، معماری و فرش بافی ایران را مورد ستایش قرار داد.

خوشرو در این دیدار با دبیرکل سازمان ملل خداحافظی کرد و اظهار داشت با توجه به اصلاحیه جدید قانون بازنشستگی ایران ماموریت وی در 17 نوامبر پایان می یابد.

کامنت