26 عقرب 1397, 18:07 کابل
  • دیدار رئیس جمهوری عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی
    دیدار رئیس جمهوری عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق و هیأت همراه تأکید کردند: راه غلبه بر مشکلات و مقابله با توطئه های بدخواهان، حفظ اتحاد ملی در عراق، شناخت صحیح دوست و دشمن و ایستادگی در برابر دشمن وقیح، تکیه بر نیروی جوانان و حفظ و تقویت ارتباط با مرجعیت است.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی در عراق و انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر و مسئولان دیگر و ایجاد ثبات و استقرار گفتند: اکنون که ملت عراق بعد از دورانهای استبدادی، صاحب کشور است و استقلال و حق رأی و انتخاب دارد، برخی دولتها و کشورهای بدخواه به دنبال آن هستند تا مردم عراق طعم این پیروزی و دستاورد بزرگ را نچشند و عراق و منطقه، رویِ آرامش را نبینند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: تنها راه مقابله با این توطئه ها، حفظ و تقویت اتحاد میان گروههای عراقی اعم از عرب ، کُرد ، شیعه و سنی است.

ایشان شناخت دقیق و صحیح دوست و دشمن را در سیاست خارجی بسیار مهم ارزیابی و خاطرنشان کردند: برخی دولتها در منطقه و در خارج از منطقه به شدت نسبت به اسلام، شیعه و سنی و عراق، بغض و کینه دارند و در امور داخلی عراق دخالت می کنند که باید در برابر آنها با قدرت ایستاد و درخصوص ایستادگی در برابر دشمن وقیح و صریح، به هیچ وجه ملاحظه نکرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه مسئولان جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری‌ با عراق بسیار مصمم و محکم هستند و من هم به این موضوع عمیقاً معتقدم افزودند: عراقِ عزیز، قوی، مستقل و پیشرفته برای ایران بسیار مفید است و ما در کنار برادران عراقی خود خواهیم بود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال خاطرنشان کردند: دلهای همه زائران ایرانی بعد از بازگشت، مملو از تشکر از میهمان‌نوازی مردم عراق بود و این نشانگر بزرگواری حداکثریِ عراقی‌ها در میزبانی از زائران ایرانی است.

تگ

کامنت