28 عقرب 1397, 15:24 کابل
  • «سیدعباس عراقچی»
    «سیدعباس عراقچی»

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران گفت: حفظ شرایط کنونی از سوی اروپایی ها برای حفظ ایران در برجام، قابل دوام نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیرامورخارجه ایران روز دوشنبه در چهارمین "همایش بین المللی نظام بین الملل، تحولات منطقه ای و سیاست خارجی ایران" در تهران افزود: کشورهای اروپایی و بقیه اعضای برجام برای حفظ اعتبار بین المللی خود باید شرایط را برای تأمین منافع ایران از برجام مهیا کنند.
عراقچی تصریح کرد: برجام در صورت مواجه شدن با مشکل، امنیت اروپا را با مشکل مواجه می کند و اگر آمریکا فکر می کند غرب آسیا بدون برجام منطقه امن تر خواهد شد، سخت در اشتباه است.
معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه منطقه غرب آسیا هم اکنون با مجموعه ای از عوامل نا امنی مواجه است، افزود: اروپا باید به این سؤال پاسخ دهد که آیا تاب تحمل اضافه شدن بحران هسته ای در منطقه و موج جدید پناهجویان و تروریست ها را دارد؟
عراقچی همچنین با اشاره به تحریم ایران توسط آمریکا گفت: فشارهای خزانه داری آمریکا به شرکت های اروپایی برای خارج شدن از ایران، عملا حاکمیت اروپا را زیر سؤال می برد و اروپایی ها امروز نه فقط در صدد حفظ برجام بلکه به دنبال حفظ حاکمیت خود هستند.
معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با بیان اینکه تحریم ها هر چند برای ایران هزینه هایی به همراه دارد، اما قطعاً هزینه اروپایی ها بسیار سنگین تر خواهد بود و جمهوری اسلامی به عنوان یک بازیگر موفق منطقه ای و تجربه موفق در مبارزه با تروریسم و برخورداری از توانمندی دفاعی، با سربلندی از شرایط کنونی گذر خواهد کرد.

 

تگ

کامنت