28 عقرب 1397, 17:06 کابل
  • رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران
    رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران لغو تحریم های دارویی آمریکا ضدجمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

به گزارش ایرنا،«ایرج فاضل» رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در نامه ای خطاب به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت: تحریم‌های اقتصادی غیرقانونی آمریکا و محدود شدن تجارت بین‌المللی، به طور جدی بر قابلیت ایران برای دسترسی به خدمات بهداشت و درمان، دارو و ملزومات پزشکی تأثیر گذاشته است.
فاضل افزود: تمام کشورها ملزم به محترم شمردن حق دسترسی به خدمات پزشکی هستند و برخی از کشورها نباید در دسترسی افراد به خدمات درمانی و سلامت محدودیت ایجاد کنند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران همچنین بر ضرورت اتخاذ راه حل فوری و بشردوستانه برای دسترسی ایران به خدمات بهداشت و درمان، دارو و ملزومات پزشکی تأکید کرد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، 18 ثور به طور یکجانبه خروج کشورش را از برجام اعلام کرد و طی دو مرحله تحریم‌های هسته‌ای را ضد ایران بازگرداند.
این تحریم‌ها به‌طور مستقیم مردم ایران را هدف قرار می‌دهد و هرگونه فرافکنی آمریکایی‌ها در این زمینه، تلاش برای توجیه افکار عمومی است.
دیوان بین المللی دادگستری سوم اکتبر با اعلام صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا، رای به لغو تحریم های دارویی، غذایی، بشردوستانه و هوایی آمریکا ضد ایران داد.

 

تگ

کامنت