28 عقرب 1397, 18:38 کابل
  • امیر دریادار«حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
    امیر دریادار«حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: کشورهای خارجی ناامنی کنترل شده‌ای را برای حضور مداوم خود در منطقه ایجاد کرده اند.

امیر دریادار«حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه خبری العالم، افزود: ناامنی کنترل شده در منطقه در یک جا به شکل القاعده، در جایی دیگر به شکل داعش و یک جا نیز به شکل دزدی و تروریسم دریایی ظهور پیدا کرده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در شرایط کنونی، نیروی دریایی ارتش ایران با قدرت در منطقه حضور دارد و به هیچ نیروی فرامنطقه ای اجازه نخواهد داد در منطقه ای که مناطق دریایی تحت حاکمیت و مجاور جمهوری اسلامی ایران است، حضور پیدا کنند. 
دریادار خانزادی، نیروی دریایی ارتش ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عاملان برقراری امنیت در خلیج فارس دانست و گفت: تنها مزاحمان منطقه، نیروهای فرامنطقه ای از جمله آمریکایی ها، انگلیسی ها هستند چراکه حضور آنها فقط به ناامنی در منطقه منجر می شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هیچ نیازی به حضور کشورهای بیگانه در منطقه نیست،تاکید کرد: نیروی دریایی ارتش ایران با حضور قدرتمند در آبهای تحت حاکمیت اجازه نخواهد داد هیچ کانون ناامنی در منطقه شکل بگیرد.

 

کامنت