16 قوس 1397, 13:52 کابل
  • خطیب نماز جمعه تهران: توطئه های اخیر آمریکا ضد ملت ایران شکست خواهد خورد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: تمامی توطئه های آمریکا ضد ملت ایران، تاکنون شکست خورده و این کشور مسیر زوال و نابودی را طی می کند.

آیت الله «محمد علی موحدی کرمانی» در خطبه های نماز جمعه تهران، با اشاره به روز دانشجو (16 آذر) و نقش آمریکا در کشتار دانشجویان ایرانی در سال 1953 توسط رژیم پهلوی افزود: آمریکا در تمامی جنایت‌ها ضد ملت ایران از سال های گذشته تاکنون چه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم دخالت داشته است؛ کشوری که با نسل کشی و کشتار بومیان آمریکایی سرخ پوستان، شکل گرفته است.
امام جمعه موقت تهران، به جنایات آمریکا در بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی ژاپن و جنایت در زندان گونتانامو و ابوقریب در عراق اشاره کرد و تصریح کرد: این جنایات در حالی است که آمریکا همچنان خود را مدعی و مدافع حقوق بشر و دمکراسی در جهان می داند. 
آیت الله موحدی کرمانی گفت: با وجود تمامی توطئه ها و خبائث آمریکا ضد ایران، واشنگتن رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران بوده و توطئه های اخیر این کشور ضد ایران از جمله افزایش تحریم ها شکست خواهد خورد.  
خطیب نماز جمعه تهران همچنین بحران یمن را آزمونی سخت برای جامعه جهانی بخصوص آمریکا و غرب دانست و افزود: کشتار بی رحمانه مردم یمن توسط رژیم آل سعود و برخی از کشورهای عربی منطقه، نشان داد ادعای حمایت آمریکا و غرب از حقوق بشر دروغ و فریبی بیش نیست.

تگ

کامنت