24 قوس 1397, 19:12 کابل
  • تبریک سالروز ولادت یازدهمین پیشوای شیعیان جهان

هشتم ربیع الثانی 1440 برابر با 16 دسامبر 2018، سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) بشارت دهنده منجی موعود(عج) است.

مردم ایران در سالروز میلاد امام یازدهم شیعیان شهرهای خود را آذین بسته و با پخش شیرینی و شربت این روز بزرگ را جشن می گیرند.

حضرت امام حسن عسکری (ع) در هشتم ربیع الثانی 232 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند.

این امام همام با تبیین اندیشه های شیعی و رد شبهه های دینی در حفظ و گسترش دین اسلام همت گماشتند و با تبیین عملکرد مسلمانان در زمان امامت حضرت مهدی(عج)، آنان را برای دوره غیبت آخرین امام معصوم آماده کردند.

یازدهمین پیشوای شیعیان مفسر بی نظیر قرآن مجید بودند و در طول دوران امامت خویش، شیوه صحیح تفسیر این کتاب آسمانی را برای  مردم، روشن و با بشارت آمدن منجی موعود، مسلمانان را به دستیابی به آرمان های والای اسلام امیدوار کردند.

امام حسن عسکری (ع) در دوره کودکی از سرچشمه دانش پدر خود، امام هادی(ع) بهره مند شدند و در 22 سالگی با شهادت پدر بزرگوارشان، رسالت سنگین امامت را به مدت 6 سال تا هنگام شهادت برعهده گرفتند.

دوران زندگی یازدهمین پیشوای شیعیان همزمان با حکومت خلفای عباسی همچون معتز، مهتدی و معتمد بود، بنابراین آن والامقام با وجود اختناق و محدودیت‏ با تدبیر و آموزشهای صحیح، بر آگاهی و انسجام مسلمانان افزودند.

رادیو دری صدای خراسان نیز میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) را به همه مسلمانان جهان به ویژه  شیعیان تبریک و تهنیت می گوید.

 

تگ

کامنت