17 جدی 1397, 11:09 کابل
  • علیرغم حال بد آمریکا ، حال ایران خوب است

ترامپ حالا تبدیل به چهره ای شده است که در بهترین حالت او را ناآشنا به مسائل و روح حاکم بر جریانهای جهانی می دانند و خیلی به اصطلاح عوام سرش در حساب و کتاب نیست . به همین خاطر فقط تکرار برخی کلید واژه های خوشایند برای دیپلماسی امپریالیسم و صهیوینسم و ارتجاع را تکرار و رسانه ای می کند .

از جمله ی این کلید واژه ها ایران و تحریم و خسته شدن ملت ایران و ... است . مدعای کلام همین آخرین موضع ضد ایرانی  ترامپ است که مدعی شد :  وضع ایران خوب نیست، خروج من از موافقتنامه هسته‌ای وحشتناک با ایران، تاثیر عظیمی بر ایران داشته است.

آنها نیروهایشان را از همه جا بیرون می‌کشند. وضعشان خوب نیست.

آنها در پی مذاکره هستند.

این موضع غیر واقعی ترامپ واکنش سخنگوی وزارت خارجی ایران بهرام قاسمی را هم در پی داشت .

به گفته ی قاسمی ترامپ مثل  همیشه، بی آموختن درسی از تاریخ تحولات دهه‌های اخیر و باز بینی سیاست‌های سرا پا غلط اسلاف خود در قبال منطقه و ایران بار دیگر سخنانی بی منطق و از سر نفرت را نسبت به مردم سرزمین باستانی ایران مطرح نموده است .

سخنانی که تکرار همان زیاده خواهی و جاه طلبی های قدرت‌های قرون وسطایی و تاریخ مصرف گذشته است.

خیال پردازی و اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا تاکنون علیرغم همه تلاش‌های کینه توزانه انها نسبت به مردم ایران راه بجایی نبرده و بی شک در آینده نیز نخواهد برد.

اگر کمی دقت در اصول و منطق گفته های ترامپ صورت گیرد و بخواهیم به مصادیق عینی کلام ترامپ مراجعه کنیم می بینیم که اصطلاحا رئیس کاخ سفید سر دربرف و کور شلیک می کند .

حتماً برآوردهای کلامی جناب ترامپ ریشه در اطلاعات نادرست مخالفان و دشمنانی است که سالها از پشت شیشه های مات و غبار گرفته ایران را نگاه می کنند .

کسانی که دوست دارند ایران را آنطوری ببینند که خیال می کنند نه آنطور که هست . لذاست که همیشه خیالات و آرزوهایشان را با یک سری مصادیق دم دستی عجین می کنند و با آب و تاب به میز کاخ سفید می رسانند .

این میز هم که برای رئیسشان خوراک تهیه می کند .

خوراکهای تهی از محتوا .

از بد حادثه این رئیس حالا ترامپ است و او باید با جملاتی خلاف واقع درباره ی ایران صفحات تاریخ را سیاه کند .

از همین منظر است که سخنگوی وزارت امور خارجه صریحا تاکید می کند : ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می کند که با واقعیت های موجود هیچ تطابقی ندارد.

او می داند جمهوری اسلامی ایران دهه هاست با فشارها و سیاست های تحریمی آمریکا آشنا و رو در رو است. درس سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران به ترامپ این است که جناب ترامپ بدان  ملت ایران هیچگاه در برابر فشارهای ظالمانه آمریکا سر فرود نخواهد آورد؛ آنهم در برابر حاکمانی که تحریم را بجای تکریم و دیوار را بجای پل برمی گزینند.

ایرانیان در طول تاریخ پر فراز و نشیب اما افتخارآمیز خود آموخته‌اند چگونه در برابر زیاده خواهان و زورگویان ایستادگی کرده و با هزم ایران ستیزان، آنان را در خود هضم نمایند.

مرور فقط چند سطر از موضعگیریهای ترامپ و کاخ سفید درباره ی ایران و مقایسه ی این موضع گیریها با واقعیات میدانی می توان قضاوت کرد که علیرغم هزیان گویی آمریکا حال ایران شکر خدا خوب است.

تگ

کامنت