28 دلو 1397, 09:21 کابل
  • ظریف: حرف‌های «مایک پنس» خنده‌دار است

وزیر امور خارجه ایران اظهارات ضدایرانی «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا در تشبیه ایران به دولت نازی را مضحک دانست.

معاون رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه پس از نافرجامی نشست ضد ایرانی ورشو، اتهام بی اساس یهود ستیزی مشابه نازی‌ها را علیه ایران مطرح کرد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز شنبه در گفت‌ وگو با هفته نامه آلمانی «اشپیگل»، اظهارت ضد ایرانی معاون رئیس‌جمهوری آمریکا را خنده‌دار توصیف کرد و گفت: ایران همواره حامی یهودیان و مخالف اشغالگری صهیونیست ها است.

ظریف درباره قدرت نظامی و توسعه برنامه موشکی ایران نیز اظهار کرد: منطقه غرب آسیا مملو از تسلیحات است و ایران مجبور است از خود دفاع کند.

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه کشورهای حاشیه خلیج ‌فارس فقط در سال 2018، 100 میلیارد دلار تسلیحات خریده‌اند تاکید کرد: تسلیحات جمهوری اسلامی ایران صرفا دفاعی هستند.

ظریف درباره اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نیروهای این کشور از سوریه اظهار کرد: با مداخله آمریکا در منطقه غرب آسیا، هرج‌ومرج، افراط‌گرایی و تروریسم در این منطقه ظهور می‌کند لذا خروج آمریکا از سوریه کافی نیست.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به حضور مستشاران ایرانی در سوریه گفت: ایران بنا به درخواست دولت سوریه و برای حمایت از ارتش این کشور در مبارزه با تروریسم حضور مستشاری دارد و هر زمان که دولت سوریه از ایران بخواهد از آن کشور خارج شود، ایران سوریه را ترک خواهد کرد.

 

تگ

کامنت