02 حوت 1397, 12:44 کابل
  • قاسمی: آمریکا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر علاقه به مذاکره با ایران تاکید کرد: آمریکا به دنبال مذاکره جدی نیست و اول باید اعتماد از دست رفته را احیا کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «بهرام قاسمی» در دیدار با سردبیر و مدیران تحریریه روزنامه چینی گلوبال تایمز در تهران تصریح کرد: ایران براساس اصل استقلال و منافع ملی خود تصمیم گیری می کند و سیاست های تهران متکی به نظر قدرت های جهانی نیست.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران به تحریم های خلاف موازین بین المللی آمریکا ضد ایران پس از خروج واشنگتن از برجام و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد و افزود: جهان از یکجانبه گرایی آمریکا خسته شده و این واقعیت که چین، روسیه و اروپا در مواضع سیاسی مقابل آمریکا می‌ایستند نشان دهنده تغییر شرایط جهانی نسبت به گذشته است.

وی درباره دلیل مقاومت ایران در برابر سیاست های آمریکا گفت: تصمیم های نادرست واشنگتن در منطقه خاورمیانه از جمله در افغانستان، سوریه، عراق، یمن، حمایت از رژیم صهیونیستی، کمک به افراط گرایی در منطقه و کمک به ایجاد پدیده هایی مانند طالبان، القاعده و داعش علت مقاومت ایران در برابر سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا در منطقه است.

تگ

کامنت