28 حوت 1397, 09:00 کابل
  •  بشار اسد: روابط دمشق، تهران و بغداد بسیار مستحکم است

رئیس جمهور سوریه دوشنبه شب در دیدار با هیات نظامی ایران و عراق در دمشق، روابط سه کشور را بسیار مستحکم خواند و اظهار داشت این روابط قوی در دوره جنگ تقویت شده است.

به گزارش ایرنا، "بشار اسد" در این دیدار تاکید کرد نیروهای مسلح سوریه، ایران و عراق در دوران جنگ و مقابله با تروریسم، ایثار و فداکاری از خود نشان داده اند.

رئیس جمهور سوریه افزود دمشق به داشتن روابط خوب با ایران و عراق افتخار می کند.

سردار سرلشکر پاسدار "محمد باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، تروریسم را خطری برای منطقه برشمرد و تصریح کرد مبارزه با تروریست ها و دفاع از سوریه، دفاع از عراق و ایران است.

"عثمان الغانمی" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عراق هم در این دیدار خاطرنشان کرد نیروهای عراقی به مبارزه با تروریسم با هماهنگی نیروهای سوریه در مرزهای مشترک دو کشور ادامه می دهند.

سرلشکر "باقری" روز یکشنبه در صدر یک هیأت عالی رتبه نظامی، برای شرکت در اجلاس سه جانبه روسای ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران، عراق و سوریه وارد دمشق شد.

این اجلاس روز دوشنبه در دمشق با هدف هماهنگی سه کشور در زمینه ادامه مبارزه با تروریسم در منطقه برگزار شد.

بحران در سوریه از سال 2011  و در عراق از سال 2014 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.

ارتش های  سوریه و عراق اخیرا با کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران توانستند پرونده گروه تروریستی داعش را در این دو کشور ببندند.

 

 

تگ

کامنت