31 حمل 1398, 14:31 کابل
  • جبلی: اقدام گوگل علیه شبکه های برون مرزی ایران، دیکتاتوری رسانه‌ای است

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای ایران در واکنش به بسته شدن حساب‌ کاربری شبکه‌های برون مرزی ایران در یوتیوب، گفت: این اقدام دیکتاتوری رسانه‌ای است.

شرکت گوگل روز گذشته (جمعه) در اقدامی سیاسی و غیرحرفه‌ای، برخی سرویس‌های خود را برای دو شبکه تلویزیونی «پرس‌تی‌وی»، «هیسپان‌تی‌وی» ایران و خبرگزاری بین المللی «ایران پرس» غیرفعال کرد.

«پیمان جبلی» معاون برون مرزی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: این بار اول نیست که چنین اتفاقی ‌برای بخش برون مرزی سازمان صدا و سیمای ایران رخ داده است ولی این بار بدون هشدار و اطلاع قبلی این حساب‌ها ‌بسته شدند.

جبلی افزود: حتی حساب‌های همکاران و‌ کارشناسانی که با معاونت برون مرزی سازمان صداوسیمای ایران در ارتباط بودند نیز بسته شده و این مساله خلاف عرف و قوانین فضای مجازی است.

معاون برون مرزی صدا و‌سیمای ایران با بیان اینکه این رفتار عجیب از سوی رسانه‌های مدعی آزادی بیان اِعمال می‌شود، افزود: قطعاً این رسانه‌ها تحت فرمان و کنترل آمریکا هستند.

جبلی با تاکید بر این که تمام تلاش برای حل شدن مشکل و بررسی زیرساخت‌ها انجام می‌شود تا بتوان فعالیت در فضای مجازی را از سر گرفت، افزود: این اقدام در رسانه های آزاد جای و معنی و ‌مفهومی ندارد و‌ می‌توان نامِ دیکتاتوری رسانه ای و ‌قُلدری در فضای رسانه روی آن گذاشت.

براساس این گزارش، درخواست «پرس تی وی» برای توضیح از سوی مسئولان گوگل در قبال چنین اقدامی همچنان بی پاسخ مانده است.

 

تگ

کامنت