05 ثور 1398, 08:28 کابل
  • ظریف: تحریم، سیاست های ایران را تغییر نمی‌دهد

وزیر امور خارجه ایران گفت: سیاست های جمهوری اسلامی با تحریم و فشار تغییر نمی کند.

«محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران روز چهارشنبه در "انجمن آسیایی نیویورک" با انتقاد از سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال کشورهای جهان افزود: اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در خروج از برجام و دیگر توافق‌های بین‌المللی باعث شده که دیگر اعتمادی از سوی کشورها به آمریکایی‌ها وجود نداشته باشد.
ظریف با بیان اینکه تاکنون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ۱۴ گزارش پایبندی ایران به تعهداتش در برجام را تأیید کرده است، افزود: مقامات آمریکایی نمی‌توانند خواسته‌های خود را به کشورها دیکته کنند.
وزیر امورخارجه ایران همچنین با اشاره به اینکه اروپایی‌ها به وعده‌هایشان در مورد برجام پس از خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی عمل نکرده‌اند، گفت: اینستکس یک ساز و کار برای تجارت و پیش شرط برای تحقق وعده‌های داده شده از سوی اروپایی‌هاست که ایران منتظر اجرای آن است.
ظریف درباره بستن تنگه هرمز نیز افزود: خلیج فارس رگ حیاتی جهان است اما تا زمانی که منافع ملی ایران تامین شود تنگه هرمز باز می‌ماند.
وزیر امورخارجه ایران با اشاره به تلاش آمریکا برای مسدود کردن راههای صادرات نفت ایران تصریح کرد: ایران به فروش نفت خود ادامه می‌دهد زیرا جمهوری اسلامی مشتریان خود را دارد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد: تاریخ طولانی نشان می دهد که ایران هرگز تسلیم نخواهد شد زیرا کرامت ایران قابل فروش نیست.

تگ

کامنت