• عراق از پذیرفتن ولیعهد عربستان معذور است

یک نماینده پارلمان عراق در گفتگو با رسانه های سعودی اعلام کرد : کشورش در شرایط فعلی از پذیرفتن ولیعهد عربستان معذور است.

به گزارش رادیو دری به نقل از شفق نیوز، «جاسم جعفر» نماینده پارلمان عراق به رسانه های سعودی گفت: «حیدرالعبادی» در سفر اخیر خود به عربستان دعوتنامه ای را برای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی مبنی بر دیدار وی در آغاز ماه جاری از عراق فرستاد، اما حوادثی از جمله موضوع لبنان و استعفای نخست وزیر این کشور در عربستان اوضاع را پیچیده کرد.

«جاسم جعفر» افزود : این برای عراق دشوار است تا از شخصی استقبال کند که باعث بروز مشکل  در روابط بین ایران و عربستان شده و ممکن است در آینده برای عراق مشکل ایجاد شود.

 نماینده پارلمان عراق تاکید کرد: عراق می خواهد مستقل باشد و جانب کسی را نمی گیرد اما این طبیعی است که شرایط فعلی برای این دیدار مناسب نیست، مگر زمانی که نتیجه حوادث اخیر منطقه مشخص شود.

«سعد حریری» شنبه چهار نوامبر طی بیانیه ای که در ریاض قرائت کرد از سمت نخست وزیری لبنان استعفا کرد. بسیاری از مقامات لبنانی معتقدند استعفای غیر متعارف و غافلگیر کننده حریری آنهم در ریاض زیر فشار عربستان و با هدف ضربه زدن به حزب الله در داخل و خارج لبنان انجام  شده است.

 

تگ

24 عقرب 1396, 10:19 کابل
کامنت