• اسماعیل ولد الشیخ: جنبش انصارالله یمن به مذاکرات صلح پایبند است

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور یمن روز پنجشنبه از پایبندی جنبش انصارالله یمن به از سرگیری مذاکرات صلح در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، «اسماعیل ولد الشیخ» در توییتر از طرف های یمنی خواست تا به گفتمانی که بر اساس آشتی، شراکت، صلح، توافق و حسن همجواری است، اعتماد کنند.

نماینده  ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور یمن افزود: «معین شریم» Maeen Sharim معاونش در دیدار با مقام های یمنی در صنعا از خواست آن ها برای از سرگیری روند صلح در نزدیکترین فرصت ممکن استقبال کرده است.

معاون اسماعیل ولد الشیخ روز دوشنبه در صنعا با «صالح صماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن و دیگر مقامات یمنی گفتگو کرد. صالح صماد در دیدار «معین شریم» از آمادگی دولت یمن برای انجام مذاکرات دوجانبه به منظور پایان دادن به بحران این کشور و بازگشت ثبات و امنیت به یمن خبر داد.

مذاکرات صلح گروه های یمنی تاکنون بارها به دلیل کارشکنی عربستان سعودی با شکست روبرو شده است.

رژیم سعودی با حمایت آمریکا  از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرده است.

این تجاوز نظامی تاکنون به کشته شدن بیش از سیزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر، آواره شدن میلیون‌ها یمنی و ویرانی زیرساخت‌های این کشور منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده و باعث شیوع بیماری‌های متعدد شده است.

Tags

22 جدی 1396, 13:17 کابل
Comments