• قدردانی العبادی از ایران بخاطر حمایت از عراق در جنگ با تروریسم

«حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق از ایران بخاطر حمایت از کشورش در جنگ با تروریسم قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، «حیدرالعبادی» روز چهارشنبه پس دیدار با «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری ایران که با حضور هیات های بلندپایه ای از دو کشور انجام شد در یک کنفرانس خبری، از ایران بخاطر ایستادن در کنار عراق در جنگ علیه تروریسم تا تحقق پیروزی نهایی در برابر داعش سپاسگزاری کرد.

همچنین نخست وزیر عراق با استقبال از مشارکت ایران در بازسازی کشورش گفت: ایران به میزان دو میلیارد دلار در این امر مشارکت خواهد داشت.

«العبادی» دراین کنفرانس خبری بار دیگر بر حمایت ایران از عراق و ایستادن در کنار عراق برای تقویت همکاری راهبردی بین دو کشور تاکید کرد. 

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران هم در این نشست خبری، پیروزی عراق بر تروریسم داعش به ملت عراق تبریک گفت و افزود: اشتراکات تاریخی و جغرافیایی ایران و عراق دو کشور را به تقویت روابط فرا می خواند.

جهانگیری به تمایل ایران به تقویت روابط با عراق در زمینه های مختلف از جمله اجرای طرح های انتقال گاز و امضای توافقنامه های مختلف در زمینه های نفت و نیز روابط بانکی برای تسهیل امور سرمایه گذاران و صنعتگران و زائران عتبات مقدسه اشاره کرد. 

اسحاق جهانگیری در راس یک هیات بلندپایه به منظور گسترش مناسبات و گفت وگو پیرامون مسائل دو جانبه و منطقه ای، روز چهارشنبه وارد بغداد شد. 

تگ

17 حوت 1396, 10:15 کابل
کامنت