08 حمل 1397, 10:07 کابل
  •  خوشرو: سعودی ها دست از جنگ افروزی بردارند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های ایرانی در نیویورک از رژیم سعودی خواست دست از جنگ افروزی بردارد.

به گزارش ایرنا، «غلامعلی خوشرو» در واکنش به اقدام مضحک روز سه شنبه عربستان در ارسال نامه به سازمان ملل متحد مبنی بر ایرانی بودن موشک های شلیک شده از یمن به سوی ریاض تصریح کرد این نخستین باری نیست که عربستان برای سرپوش گذاشتن به شکست هایش در یمن دست به نامه نگاری علیه ایران می زند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا و امارات از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

نماینده ایران در سازمان ملل با تاکید بر اینکه عربستان در این جنگ، گرسنگی و فاجعه انسانی را بر مردم یمن تحمیل کرده است گفت: سعودی ها برای اینکه سرپوشی بر  جنایت هایشان در یمن بگذارند، به طور مداوم علیه ایران اتهامات بی اساس مطرح می کنند.

خوشرو با تاکید بر این که جمهوری اسلامی همواره این اتهامات را رد کرده است، گفت: اساسا ایران هیچ راه حلی جز راه حل سیاسی برای یمن قائل نیست.

خوشرو افزود: عربستان باید دست از ماجراجویی و جنگ افروزی برداشته و با یمن که همسایه اش است با رعایت حق مردم، وارد یک گفت وگوی سازنده سیاسی شود.

ائتلاف متجاوز سعودی همواره ادعا می‌کند ایران سلاح و موشک در اختیار نیروهای مردمی یمن قرار می‌دهد و با این کار به اصطلاح در مسیر حل بحران یمن مانع‌تراشی می‌کند.

مقامات یمنی اما بارها تاکید کرده اند قدرت دفاعی ارتش این کشور کاملا بومی و با وجود محاصره همه جانبه یمن توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته اند به اهداف خود در این کشور (به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

 

تگ

کامنت