26 سرطان 1397, 15:58 کابل
  • زخمی شدن بیش از  50 نیروی امنیتی عراقی در اعتراضات کربلا

وزیر کشور عراق امروز سه شنبه اعلام کرد در اعتراض های روز گذشته در استان کربلا دستکم 51 نفر از نیروی امنیتی عراق زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، «قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق گفت: مردم باید مطالباتشان را به صورت مسالمت آمیز مطرح کنند. وزیر کشور عراق در عین حال هشدار داد با اغتشاش گرانی که به نیروهای امنیتی یا نهادهای دولتی حمله کرده اند براساس قانون برخورد خواهد شد. 

درهمین حال، معترضان عراقی روز سه شنبه جاده منتهی به منطقه نفت‌خیز "الزبیر" در استان بصره (جنوب عراق) را مسدود کردند.  شماری از شهرهای جنوب عراق از هفته گذشته تاکنون به علت نامطلوب بودن وضع خدمات رسانی و فساد صحنه اعتراض های مردمی است. 

دستگاه های امنیتی عراق به تازگی عملیات گسترده ای را به منظور تعقیب و بازداشت عناصر اغتشاشگر در استان های جنوبی و مرکزی عراق آغاز کردند. نیروهای امنیتی عراق در استان «میسان» (جنوب شرق عراق) 150 نفر را به اتهام ایجاد اغتشاش و تعرض به اموال و دارایی های عمومی و برهم زدن نظم عمومی بازداشت کردند. در استان «المثنی» (جنوب عراق) نیز 65 معترض و اغتشاشگر بازداشت شدند.

در شهرهای کربلا، نجف و بصره نیز عملیات گسترده بازداشت و تعقیب عناصر اغتشاشگر آغاز شده است. به تازگی نشانه‌هایی از دخالت دستگاه اطلاعاتی عربستان و حزب منحله بعث در انحراف اعتراض مردم در جنوب عراق آشکار شده است.

گزارش هایی نیز در برخی رسانه های منطقه منتشر شده است که نشان می دهد آمریکا، عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی حامی تظاهرات کنونی در مناطق جنوبی هستند.

تگ

کامنت