15 سنبله 1397, 08:58 کابل
  • موشک باران مواضع نظامیان سعودی در «عسیر»

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد پنجشنبه، محل تجمع نظامیان سعودی در استان «عسیر»، جنوب عربستان را موشک باران کرد.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد، با سه فروند موشک بالستیک بومی از نوع «زلزال 1»، محل تجمع نظامیان سعودی در استان «عسیر» را هدف قرا داده است.

از تلفات  این حمله موشکی هنوز گزارشی دریافت نشده است.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهارشنبه شب نیز پایگاه نظامیان سعودی در نجران (جنوب عربستان) را با یک فروند موشک بالستیک بومی، از نوع  «بدر 1» هدف قرار داده بود. در این حمله 23 نظامی سعودی زخمی شدند.

سه شنبه شب هم پالایشگاه و کارخانه پتروشیمی  شرکت ملی نفت عربستان «آرامکو» در جیزان (جنوب عربستان) هدف چهار فروند موشک «بدر 1» یمن قرار گرفت.

قدرت دفاعی ارتش و کمیته های مردمی یمن با وجود محاصره همه جانبه این کشور توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تقریبا به صورت روزانه عمق خاک عربستان را با موشک های بالستیک هدف قرار می دهد که این اقدام در واکنش به تجاوز ائتلاف سعودی به یمن و هدف قرار دادن غیر نظامیان این کشور صورت می گیرد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور (به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کامنت