16 سنبله 1397, 11:05 کابل
  • حملات موشکی ارتش یمن به جنوب عربستان

ارتش و کمیته های مردمی یمن پنجشنبه شب با دو فروند موشک بالستیک بومی، مواضع نظامیان سعودی را در «جیزان» و «عسیر»، جنوب عربستان هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد دو فروند موشک شلیک شده به جنوب عربستان از نوع «زلزال 1» بوده است.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد پنجشنبه نیز محل تجمع نظامیان سعودی را در استان «عسیر»، با سه فروند موشک «زلزال 1»، هدف قرار  داده بود.

چهارشنبه شب هم، پایگاه نظامیان سعودی در نجران (جنوب عربستان) هدف یک فروند موشک بالستیک از نوع  «بدر 1» قرار گرفت. در این حمله 23 نظامی سعودی زخمی شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تقریبا به صورت روزانه عمق خاک عربستان را با موشک های بالستیک هدف قرار می دهد که این اقدام در واکنش به تجاوز ائتلاف سعودی به یمن و هدف قرار دادن غیر نظامیان این کشور صورت می گیرد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کامنت