23 قوس 1397, 15:12 کابل
  • دهها کشته و زخمی در انفجار  «عفرین» سوریه

یک موتور سیکلت بمب‌گذاری شده در شهر «عفرین» واقع در استان «حلب» سوریه منفجر شد که در پی آن دستکم شش نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ این انفجار اواخر شامگاه پنجشنبه در خیابان «راجو» واقع در مرکز شهر «عفرین» رخ داد.

«عفرین» در تسلط عناصر تروریستی وابسته به ترکیه قرار دارد و طی 24 ساعت گذشته پنج انفجار در آن رخ داده است.

از سوی دیگر،نیروهای دموکراتیک سوریه توانستند بر شهر «هجین» در شرق «دیرالزور» و بر بخشهایی از روستاهای «البوخاطر و ابوالحسن» در این منطقه  مسلط شوند.

«مظلوم کوبانی» فرمانده نیروهای دموکراتیک کرد سوریه  نیز بامداد  امروز جمعه، به ترکیه هشدار داد و گفت: در صورت حمله  این کشور به شمال شرق سوریه، ترکیه با پاسخ شدید نیروهای دموکراتیک مواجه خواهد شد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه گفته بود : عملیات شرق فرات را که تحت سلطه کردهای شمال شرق سوریه قرار دارد، طی روزهای آتی آغاز می کند.

پس از آن «نجدت انزور» معاون رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد: ورود نظامیان ترکیه به اراضی سوریه به مثابه تعدی به دولت و ملت سوریه و ناقض منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.

ارتش ترکیه در دو سال گذشته با 2 عملیات "سپر فرات" و« شاخه زیتون»  با هدف مبارزه با نیروهای «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک)، عناصر «حزب اتحاد دمکراتیک سوریه» (پ.ی.د)  چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه و شهرهای «الباب"، "اعزاز"، "جرابلس" و "عفرین» را در شمال این کشور اِشغال کرده است.

دولت سوریه بارها با اِشغالگر خواندن دولت ترکیه در حمله نظامی به منطقه «عفرین» و سایر مناطق شمال سوریه، خروج ارتش ترکیه از خاک سوریه را خواستار شده است.

 

تگ

کامنت