13 میزان 1395, 16:52 کابل
  • "استفان دمیستورا" نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه

سازمان ملل از تصمیم امریکا مبنی بر تعلیق مذاکرات با روسیه در مورد نحوه پایان دادن به خشونت ها در سوریه عمیقا ابراز تاسف کرد.

"استفان دمیستورا" نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه روز سه نشبه گفت ، این سازمان برای یافتن یک راه حل سیاسی به حرکت خود با قدرت هرچه تمام ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز ،  دمیستورا در بیانیه ای که توسط دفتر وی انتشار یافت، افزود، سازمان ملل هرگز مردم سوریه را رها نخواهد کرد تا جنگ خشونت آمیز به پایان برسد.

دفتر نماینده سازمان ملل در امور سوریه در بیانیه اش تصریح کرد، دمیستورا که امیدوار بود آتش بس به احیای مذاکرات صلح که مدت ها متوقف شده کمک کند از این حقیقت که مذاکرات دو جانبه امریکا و روسیه در مورد احیای ترک مخاصمه بویژه در حلب و در کل در سوریه به نتیجه مثبتی نرسیده ، عمیقا ابراز تاسف می کند. '

"جان کربی"، سخنگوی وزارت خارجه امریکا پیش از این تصمیم واشنگتن مبنی بر تعلیق مذاکرات با مسکو بر سر سوریه را اعلام کرده و ضمن متهم ساختن روسیه به تشدید حملات گفته بود، در حال حاضر مذاکرات دو طرف تاثیری بر کاستن از شدت خشونتها در سوریه ندارد. اما روسیه از این تصمیم امریکا ابراز تاسف عمیق کرده و واشنگتن را متهم ساخت که سعی دارد مسئولیت شکست توافق آتش بس را به گردن مسکو بیندازد.

 

 

تگ

کامنت