علمی

 • چگونه کمبود ویتامین D را جبران کنیم؟

  چگونه کمبود ویتامین D را جبران کنیم؟

  دلو 30, 1396 18:18

  در مواقع کمبود ویتامین D، استفاده از مواد غذایی غنی از ویتامین D را مدنظر قرار دهید. در میان آنها، ماهی‌های چرب در اولویت هستند، ماهی‌هایی مانند ماهی خال مخالی، ماهی تن، شاه‌ماهی، قزل‌آلا، سالمون و ساردین. علاوه بر ماهی، دل و جگر و کله‌پاچه، زرده تخم‌مرغ، قارچ، شیر و ماست نیز غنی از این ویتامین هستند.

 • 6 عادت صبحگاهی چاق‌کننده

  6 عادت صبحگاهی چاق‌کننده

  دلو 29, 1396 17:35

  برخی عادت های روزمره ای که داریم، در عین بی خطر بودن مانع از کاهش وزن اضافی می شوند، چون در روند سوخت و ساز بدن اشکال ایجاد کرده و مانع از کالری سوزی در طول روز می شوند. در این مطلب شما را با این عادت های نامناسب صبحگاهی آشنا می کنیم.

 • ۸ عادت بدی که همسرتان را از شما بیزار می‌کند

  ۸ عادت بدی که همسرتان را از شما بیزار می‌کند

  دلو 29, 1396 17:18

  متخصصان توصیه می‌کنند که تحت هیچ شرایطی، همسرتان را با استفاده از دست گذاشتن روی مشکلات خانوادگی‌اش تحت فشار قرار ندهید. عیب‌جویی از اعضای خانواده هر فردی می‌تواند احساس افسردگی و قربانی شدن را در او برانگیخته کند و درنتیجه اختلاف‌های میان زوج‌ها را افزایش بدهد.

 • ۹ گام تغذیه ای که متتخصصان مغز و اعصاب برای جلوگیری از آلزایمر برمی دارند

  ۹ گام تغذیه ای که متتخصصان مغز و اعصاب برای جلوگیری از آلزایمر برمی دارند

  دلو 28, 1396 18:23

  طیف گسترده ای از الگوهای غذایی برای محافظت از مغز در برابر آلزایمر از سوی متخصصان مغز و اعصاب و کارشناسان تغذیه پیشنهاد شده است.

 • لیستی از میوه ها و سبزیجاتی که به هضم غذا کمک می کند

  لیستی از میوه ها و سبزیجاتی که به هضم غذا کمک می کند

  دلو 28, 1396 17:55

  برای رفع مشکلات گوارشی برخی میوه ها و سبزیجات کمک کننده فرآینده هضم هستند.

 • ۱۴ روش شگفت انگیز مقابله با پرخوری در خانه

  ۱۴ روش شگفت انگیز مقابله با پرخوری در خانه

  دلو 26, 1396 12:43

  اگر با مشکل پرخوری مواجه هستید، چهارده راهنمایی ذکر شده در این مقاله راه های رهایی از پرخوری در منزل را در نظر داشته باشید.

 • یک جایگزین گیاهی برای کسانی که نمی توانند شیر بخورند

  یک جایگزین گیاهی برای کسانی که نمی توانند شیر بخورند

  دلو 26, 1396 12:27

  اگر به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستید، به شیر آلرژی دارید، یا یک رژیم غذایی فاقد لبنیات را دنبال می کنید، احتمالا جایگزین های مختلفی را برای شیر امتحان کرده اید. اما اگر برای تامین مواد مغذی، مانند کلسیم و پروتئین به شیر وابسته هستید، باید جایگزین گیاهی آن را هوشمندانه انتخاب کنید.

 • شام بخورید و لاغر بمانید!

  شام بخورید و لاغر بمانید!

  دلو 23, 1396 18:05

  متاسفانه شام بزرگ‌ترین وعده غذایی در شبانه‌روز برای بسیاری از ما انسان‌ها است و با وجود این عادت اشتباه هنوز هم بسیاری از ما می‌خواهیم که به‌راحتی وزن‌مان را کم کنیم!

 • ترک موثر سیگار با کمک ۶ ماده غذایی سالم

  ترک موثر سیگار با کمک ۶ ماده غذایی سالم

  دلو 23, 1396 18:00

  تحقیقات اینطور نشان داده که انتخاب صحیح غذاھا، میوه ھای تازه، سبزیجات، نوشیدنی ھای غیرکربناته و محصولات لبنی، الگوی تولید بزاق را تغییر داده و به طور موقت باعث تغییر جوانه ھای چشایی می شوند، به گونه ای که دلپذیر بودن سیگار را در نظر فرد سیگاری، کاھش می دھند.