26 ثور 1397, 17:28 کابل
  • ایران عضو دائم آژانس بین المللی تحقیقات سرطان شد

ایران به عنوان عضو دائم آژانس بین المللی تحقیقات سرطان IARC وابسته به سازمان بهداشت جهانی پذیرفته و پرچم ایران در کنار 25 کشور عضو در مقر این آژانس در لیون فرانسه برافراشته شد.

به گزارش ایرنا؛ «کریستوفر وایلد»  رئیس آژانس بین المللی تحقیقات سرطان روز چهارشنبه در نشست اعضای این آژانس در لیون فرانسه، با اشاره به سابقه خوب همکاری دانشمندان ایرانی با آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، از تلاشهای ایران در این زمینه قدردانی کرد.

رئیس آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، افزود: ایران نشان داده که می تواند نقش کلیدی را در پیشبرد اهداف پیشگیری از سرطان در منطقه ایفا کند و دارای تعهدی قوی برای ارتقای تحقیقات سرطان و تقویت برنامه های کنترل سرطان است.

«رضا ملک زاده» معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز که به دعوت آژانس بین المللی تحقیقات سرطان در فرانسه به سر می برد، گفت: ایران طی 20 سال گذشته همکاری بسیار مفید و نزدیکی را با آژانس بین المللی تحقیقات سرطان داشته که از جمله نتایج آن برقراری نظام ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت و آغاز مطالعه پایلوت در زمینه پیشگیری از سرطان است.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان 20 مه 1965(30 ثور 1344) با هدف کاهش گسترش روزافزون سرطان و با تصویب سازمان بهداشت جهانی تاسیس شد. 

 

تگ

کامنت