• تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان  قهرمان جام آسیا شد

تیم ملی کریکت افغانستان، پس از شکست دادن امارات، پاکستان و نیپال توانست در فرجامین دیدار بار دیگر پاکستان را با تفاوت ۱۸۵دوش شکست بدهد و قهرمان جام آسیا شود.

تیم ملی کریکت زیر۱۹سال افغانستان، امروز (یک‌شنبه، ۲۸ عقرب) برای نخستین بار در تاریخ کریکت کشور، قهرمان رقابت های جام آسیا شد.

ببرهای آسیا، توانستند در فرجامین دیدار رقابت های جام آسیا، با تفاوت ۱۸۵ دوش تیم ملی پاکستان را شکست بدهند.

در پایان این دیدار، اکرام علی‌خیل، با درخشش در بخش بیتینگ از سوی کادر فنی برگزاری این رقابت ها، لقب بهترین بازیکن میدان را به دست آورد.

در این دیدار، نخست بازی را در بخش بیتینگ، بازیکنان تیم ملی زیر 19 سال کریکت افغانستان آغاز کردند و توانستند در پنجاه آور بازی، با از دست دادن ۷ بازیکن، ۲۴۸ دوش را برای پاکستان هدف تعیین کنند.

برای تیم ملی زیر 19 سال کریکت افغانستان، اکرام علی خیل خوب درخشید و توانست ۱۰۷ دوش (بدون این که از میدان حذف شود) را به سود تیم خود انجام دهد، در مقابل، در بخش بالینگ برای تیم ملی ۱۹سال پاکستان، محمد موسا خوب درخشید و توانست ۳ بازیکن افغانستان را از میدان بازی بیرون کند.

در مقابل، ملی پوشان کریکت پاکستان، بازی را در بخش بیتینگ بد آغاز کردند و نتوانستند هدف داده شدۀ ملی پوشان کریکت افغانستان را برآورده سازند و در نهایت بازی را با تفاوت ۱۸۵ دوش به ملی پوشان کشور واگذار کردند.

از سویی دیگر، در بیتینگ، برای تیم ملی کریکت پاکستان، محمد تاحا، خوب درخشید و توانست ۱۹ دوش را به سود تیم خود انجام دهد. در مقابل، در بخش بالینگ، برای تیم ملی زیر 19 سال کشور، مجیب زدارن خوب درخشید و توانست پنج بازیکن حریف را از میدان بازی بیرون کند.

کریکت بازان کشور با این پیروزی توانستند در تاریخ کریکت کشور، برای نخستین بار جام رقابت های آسیا را به دست بیاورند.

درست پس از پیروزی تیم ملی کریکت ۱۹ سال کشور، داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی در صفحۀ تویترش برنده شدن تیم کریکت را تبریک گفت. 

وی گفت:  «من بسیار افتخار می کنم که برنده شدن تاریخی تیم کریکت ۱۹ سال را در برابر پاکستان در بازی های جام رقابت های آسیا، تبریک بگویم.»  

این درحالی است که ملی پوشان کشور توانستند در رقابت های گروپی خود امارات، پاکستان و در دیدار نیمه نهایی، نیپال را شکست بدهند.

در دور پیش این رقابت ها، کریکت بازان کشور در دیدار نیمه نهایی مقابل هند تن به شکست داده بودند و از ادامه این رقابت کنار رفته بودند.

28 عقرب 1396, 14:11 کابل
کامنت