23 جوزا 1397, 09:14 کابل
  • کی روش: بزرگترین وظیفه ما کسب افتخار برای ایران است

«کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: بزرگترین وظیفه ما در جام جهانی روسیه کسب افتخار و ایجاد غرور برای ملت ایران است و این مسئولیت بسیار بزرگی خواهد بود.

 کی روش عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: در طول این مدت تمرینات زیادی را پشت سر گذاشتیم و دوست داشتیم بازی های بسیار بیشتری را انجام دهیم، اما امروز زمان این است که بازیکنان و تیم خوب من آمادگی بالایی برای رویارویی با مراکش داشته باشند.وی ادامه داد: مراکش تیم بسیار متفاوتی نسبت به آنچیزی است که همه به آن فکر می کنند. این تیم منحصرا آفریقایی نیست، زیرا اکثر بازیکنان آن در اروپا متولد یا در آنجا بزرگ شدند و این نشان می دهد دانش فوتبالی آنها تلفیقی از آفریقا و اروپاست. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: به خوبی با چنین شرایط فوتبالی آشنا هستم زیرا در پرتغال نیز وضعیت دقیقا به همین شکل است.

در مجموع باید بگویم مراکش تیم بسیار خوبی است و مطمئن باشید آنها هم برای تیم ایران احترام زیادی قایل هستند.

 وی تصریح کرد: بازیکنان مراکش سال ها است که در کنار هم مسابقه می دهند و اکثر آنها در تیم های بزرگ اروپایی به میدان رفته اند، اما قضاوت دقیق در خصوص آنها پس از بازی اول صورت خواهد گرفت.

 کی روش تاکید کرد: به مردم ایران تضمین می دهیم بازیکنان تیم ملی در زمین مسابقه با تمام وجود خواهند جنگید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف خواهند کرد.

 وی در واکنش به این سئوال که سرمربی مراکش او را مربی باهوشی دانسته، اظهار داشت: او یک همکار فوق العاده برای من است.

در فوتبال نتایج شما صدایتان را به گوش همه می رساند و او با عملکرد بسیار خوب خود این مساله را منعکس کرده است.

 کی روش افزود: میلیون ها هوادار جام جهانی را تماشا می کنند و امیدوارم هواداران ایران و مراکش در پایان بازی به عملکرد هر دو تیم احترام بگذارند و امیدوارم تیمی که جشن بزرگی را برپا خواهد کرد، ایران باشد. 

وی تاکید کرد: کسب افتخار و ایجاد غرور برای ملت ایران مسئولیت بزرگی است که همه ما برعهده داریم و امیدوارم بتوانیم مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهیم.سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در رابطه با بازیکنان مصدوم، گفت: دو مورد جزیی وجود دارد که امیدوارم شرایط آنها خوب باشد. نگران دو مورد هستم، اما اکنون همه چیز مثبت است.

کامنت