25 قوس 1397, 17:52 کابل
  • اعجوبه شنای افغانستان به مدال طلای مسابقات آمریکا دست یافت

عباس کریمی، شناگرمعلول افغانستان در کلاس ۵۰ متری فری‌استایل در آمریکا به مقام اول دست یافت و مدال طلا گرفت.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، عباس کریمی، شناگرمعلول افغانستان در کلاس ۵۰ متری فری‌استایل در آمریکا به مقام اول دست یافت و مدال طلا گرفت.

وی که در رقابت‌های تیم ملی آمریکا اشتراک کرده بود با کنار زدن سایر رقیبانش به مدال طلا رسید.

این شناگر معلول افغان، سال گذشته نیز در رقابت‌های جهانی شنای معلول جهان در مکسیکو به نایب قهرمانی رسید و مدال نقره این رقابت‌ها را بدست آورد. قرار است آقای کریمی فردا نیز در رقابت‌های تیم ملی آمریکا با رقیبان خود در کلاس ۵۰ متری کرال و ۱۰۰ متری فری‌استایل رقابت کند.

عباس کریمی، ساعاتی پس از مسابقه‌اش در صفحه فیسبوک‌ خود نوشت: ”الحمداالله در ۵۰ متر فری‌استایل در مسابقات ملی سرتاسری ایالات متحده امریکا اول شدم.»

این بار نخست نیست که این شناگر معلول افغان به مدال طلا دست یافته است. او در سال ۲۰۱۳ هنگامی که ۱۴ سال بیش نداشت توانست برای اولین بار در رقابت‌های بین المللی شنا در کشور ترکیه که شناگران بیش از ۳۵ کشور جهان حضور داشتند، به جایزه «معلولیت ناتوانی نیست» برسد.

او در ابتدای امسال نیز توانست در رقابت‌های جهانی شنا ۵۰ متر در ایندیاناپلیس آمریکا به مدال طلای این رقابت‌ها برسد.

گفته می‌شود که این ورزشکار معلول افغان، تنها گزینه برای کشور در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌باشد و به نمایندگی از افغانستان پا به این رقابت‌ها می گذارد.

عباس کریمی از ابتدای تولدش از ناحیه دو دست معلول بود. هرچند خانواده کریمی در ابتدا از این وضعیت او رنج بسیار می‌بردند، اما اکنون عباس تبدیل به یک قهرمان برای خانواده و کشورش شده است.

وی تحت نظر یک مربی آمریکایی در این کشور تمرین می‌کند و می‌گوید که نسبت به آینده خیلی خوش بین است.

تگ

کامنت