17 دلو 1396, 12:58 کابل

اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران مسیر دشوار خود را بصورت آرام اما با استحکام طی کرده و به مراحل قابل قبول و چشم انداز روشنی رسیده است

روحانی و کارشناس سیاسی-فرهنگی افغان گفت: اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران مسیر دشوار خود را بصورت آرام اما با استحکام طی کرده و به مراحل قابل قبول و چشم انداز روشنی رسیده است.

آیت الله سید محمود هاشمی ارزگانی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران چون این انقلاب نوعی ساختار شکنی در جهان دو قطبی و پس از فروپاشی شوروی در جهان یک قطبی به شمار می رفت برای استکبار و سردمداران قدرت در دنیا خوشایند نبود به این خاطر برای شکستن آن و همراه کردنش با اهداف خود تلاش های بسیار کردند.

وی افزود: این تلاش ها شامل حمایت از گروه های تروریستی، ترور رهبران انقلاب، راه اندازی جنگ عراق علیه ایران و تحریم های اقتصادی و داد و ستدهای بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

به گفته این کارشناس افغان فشارهای اقتصادی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشته و برای مقابله با آن راهکار اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری حکیم و خردمند انقلاب اسلامی مطرح شد و به این مفهوم بود که جامعه اسلامی و جامعه اسلامی ایران برای رسیدن به خودکفایی روی پای خود بایستد و بر توانایی های داخلی تکیه کند.

این صاحبنظر افغان یادآور شد: اقتصاد مقاومتی چه در عرصه روابط بین الملل و چه در تعامل بین افراد در جامعه به این معنا است که فشار و تلاشی برای شکستن حیات اقتصادی از سوی کسانی که دست بالا دارند اعمال می شود و قلمرو تحت فشار تلاش می کند که آن را کنترل و یا بی اثر و در شرایط آرمانی آن را تبدیل به فرصت و پیشرفت کند.

به گفته هاشمی ارزگانی تکیه بر توانایی های داخلی سرانجام موجب رشد تولید ملی و شکوفایی در عرصه های مختلف خواهد شد، یکی از ابزارهای دستیابی به این ملحوظ هم اشتغال زایی و تکیه بر نیروی کار و استعدادها و توانایی های داخلی است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در این عرصه ها تحت عنوان جهاد اقتصادی یا اقتصاد مقاومتی به مراحل قابل قبولی رسیده و این مسیر دشوار را بصورت آرام اما با استحکام طی کرده است، چشم انداز آینده هم نشان می دهد که اقتصاد مقاومتی در برابر فشارهای اقتصادی که از بیرون بر این کشور تحمیل شده چشم انداز روشنی را در پیش دارد.

 

تگ

کامنت