20 دلو 1396, 12:30 کابل
  •  انقلاب اسلامی؛ وحدت ملی، عزت اسلامی و حکومت جهانی حضرت مهدی (عج)

انقلاب اسلامی ایران، ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارد؛ وحدت ملی و عزت اسلامی که مبنای حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) بوده، شاخصه‌های این انقلاب است.  

مردم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نقش اصلی را در کنار رهبری حضرت امام خمینی (ره) ایفا کردند و به خوبی «وحدت ملی» را به نمایش گذاشتند. انقلاب اسلامی ایران، تحول عظیمی در بلاد اسلامی ایجاد کرد و به‌عنوان الگوی وحدت ملی مورد توجه قرار گرفته است. دراین زمینه؛ «ماموستا نیازی هورامانی» مشاور اتحادیه میهنی کردستان عراق روز پنجشنبه با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: «انقلاب اسلامی ایران، انقلابی است که باید به آن افتخار کرد، زیرا عزت و سربلندی مسلمانان را بار دیگر بازگردانده است.»

با پیروزی انقلاب اسلامی، دین اسلام به شکل واقعی و راستین در ایران نهادینه شد و وحدت که اصل اساسی دراین دین محسوب می‌شود، در بین مردم ایران عینیت یافته است. وحدت ملی و عزت اسلامی، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به نمایش گذاشته شد و این مهم سنگ بنای ایجاد حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است. هویت‌یابی دراین مسیر نقش مهمی دارد که مردم ایران با انقلاب خود، این هویت را باز یافتند. «وحدت ملی» و «عزت اسلامی» شناسنامه هویتی مردم ایران است که با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد و همه اقوام زیر چتر واحد زندگی مسالمت‌آمیز دارند. جهان اسلام هم برای رسیدن به وحدت، انسجام و یکپارچگی در برابر جهان کفر، بیش از هر چیز دیگر، نیازمند بازیافتن هویت خود و باور به عزت و قدرت خود در سایه آموزه‌های اسلام است.

با پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران، در عرصه خارجی بر نقش وحدت و عزت اسلامی تاکید کرده است و تنها راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام را در گرو وحدت واقعی می‌داند. وحدت، عزت اسلامی را دوچندان می‌کند و به همین سبب دشمنان همواره در حال توطئه برای اختلاف‌افکنی در جهان اسلام هستند، تا اعتقاد عینی به ظهور واقعی حضرت مهدی (عج) را تحت تاثیر قرار دهند.         

برای ایجاد وحدت مورد نظر باید در درجه نخست، مسلمانان را متوجه قدرت و عظمت خود درجهان کرد و این مهم به گفته کارشناسان مذهبی و علمای اسلامی، فقط  با تکیه بر اندیشه مهدویت که در واقع بشارت دهندة عزت و شوکت مسلمانان در جهان است، امکان‌پذیر است. درهمین زمینه؛ حضرت امام خمینی (ره) درباره احیای فرهنگ مهدویت و انتظار به عنوان یکی از ارکان مهم تحقق هویت اسلامی، تاکید کردند: «انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و مقدمات ظهور ان شاءالله تهیه شود.»

حضرت امام خمینی (ره) درجایی دیگر فرمودند: «انقلاب مردم ایران، نقطه‏ شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‏داری حضرت حجّت، ارواحنا فداه، است.»

گستره و افق فعالیت انقلاب اسلامی به ایران محدود نیست و همه انسان‌های مسلمان را زیر پوشش خود قرار می‌دهد. حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی هم دراین زمینه فرمودند: «ما رسالت داریم. ایران اسلامى، ایران مسلمان، رسالتى بیش از این حرف‌ها دارد. نه این‌که قصد جهان‏گشایى و تصرف داشته باشیم، ابداً و اصلًا؛ اصلًا در ذهن آن کسى که مسلمان باشد، وارد نمی‌‏شود که بخواهد جهان‏گشایى کند؛ بلکه مساله، مساله‏ رسالت مقابل بشریت است.»

امروز اهمیت وحدت و عزت اسلامی بیش از گذشته نمایان است. توطئه ایجاد گروه‌های مختلف تکفیری در منطقه غرب آسیا، هدفی به‌جز درگیری میان کشورهای اسلامی ندارد و این موضوع، جهان اسلام را از هدف اصلی خود دور خواهد کرد. جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کشوری که درقبال مسائل جهان اسلام بی‌تفاوت نیست، نقش مهمی در مبارزه با جریان‌های تکفیری ساخته شد توسط دشمنان جهان اسلام دارد و این مهم برگرفته از رسالت جهانی انقلاب اسلامی ایران است.   

تگ

کامنت