23 دلو 1396, 13:32 کابل
  • تجلیل رهبر انقلاب از حضور حماسی ملت ایران در راه پیمایی 22 بهمن

راهپیمایی سراسری  مردم ایران  در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی،  حضوری حماسی با پیام هایی جهانی بود .

رهبر معظم انقلاب اسلامی یکشنبه شب در پیامی از حضور حماسی و خیره‌ کننده ملت ایران در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تجلیل کردند.

حضرت آیت الله  خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام خاطرنشان کردند ؛عظمت راهپیمایی ملت ایران که به نظرِ محاسبه‌گرانِ دقیق، از سال های پیش پرجمعیت‌تر و پرشورتر بود، پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان داد.

ایشان با اشاره به اینکه دشمن با تکیه بر تصوّر ناقص و باطل خود از ایران و ایرانی، همه‌ی توان و تلاش تبلیغی خود را بر این متمرکز کرده بود که 22 بهمن امسال را بی‌رونق و احیاناً به ضد خود تبدیل کند تصریح کردند :"..ملت ایران، عملاً زنده و پویا بودن انقلاب اسلامی ایران را به رخ دشمن کشید و پایبندی به آرمان های امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران را با شعارها و  حضور گرم خود با صدای بلند فریاد زد."

ملت ایران با مقاومت کم نظیر خود طی نزدیک به چهل سال نشان داده که توانایی ایستادن مقابل زور گویی های امریکا را دارد و همین ایستادگی امروز به پشتوانه مستحکم نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است . ملت ایران بخوبی  می داند که امریکا برای جبران شکست هایش در قضایای  بحران تروریسم و اشغالگری داعش در سوریه  ؛ به شدت  تلاش می کند تا ایران را به انزوا بکشاند و در فضای بین المللی تحت فشار قرار دهد اما هرگز موفق نخواهد شد و دلیل این ناکامی حضور آگاهانه و انقلابی مردم در صحنه هایی  حماسی همچون راهپیمایی 22 بهمن است .

این بصیرت طی نزدیک به چهار دهه از حیات نظام جمهوری اسلامی و در مصاف با توطئه های امریکا  بدست آمده است .ازاینروست که ملت ایران  امسال نیز با حضوری چشمگیردرراهپیمایی سراسری 22 بهمن،  باردیگر خشم و انزجار خود را از اقدامات استکباری امریکا  اعلام و برپشتیبانی قاطع خود از موفقیت‌های جوانان ایرانی در عرصه علم و فناوری و صنایع بازدارنده دفاعی و موشکی تاکید کرد. این تاکید نشان دهنده این نکته است که  ملت ایران نسبت به مسایل حساس و کلیدی کاملا هوشیار و آگاه است و هرگز اجازه نمی دهد جریان های انحرافی خدشه ای به  ارکان اقتدار و توانمندی های نظام وارد سازد. تجربه نزدیک به نیم  قرن نشان می دهد  امریکا با مداخلاتش پیوسته عامل نا امنی و بحران سازی  بوده و با اقدامات  تنش زا  بدنبال سلطه جویی و برتری ژئوپلیتیک در منطقه است. در این راستا ، هدف  امریکا وبرخی کشورهای اروپایی ایجاد نوعی موازنه بین حفظ برجام و گشوده شدن همزمان باب مذاکره در باره  مسایل ادعایی غرب بخصوص در حوزه مسایل دفاعی و موشکی به بهانه نگرانی از تهدید بودن توان موشکی ایران است . 

سرگئی لاوروف؛ وزیر خارجه روسیه می گوید : «آنهایی که برنامه موشکی ایران را ثبات‌زدا می‌بینند، باید برای حرف خود استدلالی داشته باشند.»

ملت  ایران با حضور یکپارچه خود در راهپیمایی بزرگ  22 بهمن ، در واقع  پاسخی محکم به تهدید ها و توهمات کاخ سفید داد و قدرت نرم خود را به رخ دشمنان کشید . به تعبیر رهبر معظم انقلاب  ؛ عزم و بصیرت ملت ایران،  حادثه‌ی بزرگ و خیره کننده‌ ای آفرید، ونهیب ملت ایران دشمن را به عقب میراند و عزم راسخ او معادلات غلط آنان را به هم می ریزد.

 

کامنت